Menu

PF 2023

Nový rok nie je len údaj v kalendári, ale pre každého z nás znamená aj začiatok nových plánov, predsavzatí a určenie si nových cieľov, ktoré by sme počas nastávajúceho roka chceli uskutočniť. Je to však aj čas obzretia sa späť a zhodnotenia toho, čo sme uplynulý rok zažili, vykonali.

V roku 2022 sme sa museli popasovať s obrovskou výzvou, ktorou bola príprava slávnostného programu pri príležitosti významnej udalosti a to 90. výročia založenia našej skupiny. 

FSk Raslavičan je jednou z najstarších folklórnych skupín na Slovensku, preto práve celovečerný výročný program vzbudil pozornosť celého folklórneho hnutia. Táto téma rezonovala v médiách, rozhlase, televízii a priniesla množstvo uznania kritikov, odborníkov i širokej verejnosti. Dôkazom je 6 repríz a množstvo spokojných divákov z celého Slovenska i zahraničia. 

 Príprava takého druhu programu si vyžadovala značnú disciplínu, časté nácviky a množstvo osobného času každého člena, za čo im všetkým patrí veľká VĎAKA.

Popri práci na tomto programe sme sa zúčastnili vystúpenia v obci Nová Kelča a Šarišských slávností piesni a tancov v Raslaviciach. 

Veľkou poctou bolo pozvanie Národného osvetového centra z Bratislavy zúčastniť sa celovečerného programu na 28. ročníku Celoštátnej postupovej súťaže a prehliadky sólistov tanečníkov v ľudovom tanci ŠAFFOVA OSTROHA 2022 v Dlhom Klčove.

Špeciálne vystúpenie sme absolvovali v Prešove, kde sme mali tú česť vystúpiť pre Národnú diaľničnú spoločnosť.

        Popri folklórnych podujatiach si naši mladí tanečníci zmerali svoje športové sily s ďalšími folklóristami na Domaši, kde sa zúčastnili volejbalového turnaja folklórnych súborov z celého Slovenska.  Kvalitnou hrou sa prebojovali do finále a napokon sa ako nováčik turnaja stali celkovým víťazom.

Ďalším významným počinom bol aj nábor nových členov do folklórnej skupiny. ktorý oslovuje široký okruh uchádzačov vo veku od 6 rokov. Pevne veríme, že všetkým, ktorí ste sa odhodlali nastúpiť na našu loď, či už v speváckej, tanečnej, detskej zložke vydrží prvotné nadšenie, vytrvalosť, záujem tvoriť a  neustále sa zlepšovať a tak byť súčasťou histórie už 90. ročného Raslavičanu.

Malú ukážku, výsledok zhruba dvojmesačnej práce u našich najmenších členov sme mali možnosť vidieť v ich vianočnom programe.

S potešením sme prijali aj pozvanie nášho duchovného otca zúčastniť sa polnočnej svätej omše v Kostole Narodenia Panny Márie v Raslaviciach a spríjemniť našimi spevmi vianočné obdobie.         

Raslavičan a rok 2023 – plány a ciele

Novú sezónu štartujeme vystúpením na Morave v meste Mosty u Jablunkova, kde sa zúčastníme spolu s ĽHSB Goralského bálu ako jeden z hlavných hostí programu.

Následne 17. februára vystúpime aj na domácom reprezentačnom plese obce Raslavice.

Na základe záujmu so strany verejnosti plánujeme uskutočniť reprízy programu KONTINUUM

Priebežne všetky nové informácie budeme aktualizovať a informovať Vás.

Do nového roka 2023 vám vinšujeme veľo ščesca, zdravia, božskeho požehnaňa, veľa elánu a optimizmu.

Váš RASLAVIČAN

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *