Menu

TAKE sme BULI na 105% = LAUREÁT 2018

Uplynulý víkend 4. a 5. augusta 2018 strávila Folklórna skupina Raslavičan v Zuberci.
Zúčastnila sa finálneho kola celoštátnej súťaže Nositelia tradícií 2018, ktorá je vrcholným podujatím tohto druhu na Slovensku. Zúčastniť sa jej môžu všetky vekové kategórie,nie je tematicky zameraná a koná sa každé tri roky. Vyhlasovateľom je Národné osvetové centrum v Bratislave.
Organizátori sa snažili o to, aby sa Raslavičania čo najviac zžili a vcítili do námetu vystúpenia. Ubytovanie v JRD v Zuberci ich počas celého pobytu udržiavalo v téme.
V sobotu  si po súťaži Raslavičan vychutnal bonusové večerné vystúpenie, keďže účasťou na celoštátnej súťaži sa v tomto roku stal Raslavičan aj súčasťou 43. Podroháčskych folklórnych slávností v oravskom Zuberci. Takže si ich na 105% mohlo vychutnať aj širšie publikum, ktoré bolo napriek miernej nepriazni počasia z  raslavičanského vystúpenia nadšené minimálne tak,ako porota na súťaži.
A potom,v nedeľu, TO prišlo! Výsledkom niekoľkomesačného snaženia Raslavičanu bolo prvé miesto a titul LAUREÁT.

Zlaté pásmo udelila porota folklórnym skupinám Raslavičan, Margecany, Breziny a Dolina.

,,Veľmi sa z tohto ocenenia tešíme a ešte viac si ho vážime, pretože sme boli vybraní spomedzi najvyspelejších folklórnych skupín Slovenska, nakoľko sa do Zuberca dostali, cez okresné a  krajské kolá, skutočne kvalitné kolektívy.“ povedal hrdý vedúci skupiny Anton Kontura.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *